★★★★★ 4.6 32 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by spta-sa.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 🍃【Perfect Fit】BPS1FA30 Range Hood Aluminum Filter can replace Broan's 30" QS1 , WS1, WS2-30", and Sears 5260 - 30" series range hoods. Compatible for BPS1FA30, 99010299, BPS2FA30, 99010305,99010305D, S99010305, AP3378953, 8322, S99010305, bpjdfa30 and so on.
  • 🍃【Set of 4】 Each package contains 4 range hood filters. Each filter measures14.3" x 11.9" x 0.38" , perfect for your range hood
Brand Name Freeboy
Unit Count 4.0 Count
Manufacturer Freeboy
Model Number BPS1FA30
Material Type Aluminum
Product Grade new
Item Type Name BPS1FA30
Number of Items 4
Compatible Devices Range Hood
Included Components BPS1FA30
Warranty Description 2
Item Dimensions L x W x Thickness 14.25"L x 11.9"W x 0.36"Th
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
32 ratings | 13 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (27)
4 stars
3% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)